Pašerácká výprava 31. 5. – 2. 6.

Jako stíny se míhali nocí po zřídka procházených a odlehlých pohraničních stezkách. Bázeň, ale i náruživost se zrcadlila v jejich začerněných obličejích. Na zádech nesli těžký, avšak cenný náklad rozličného zboží. Jako strašidla se míhali přes přehledná, otevřená místa, aby se zase hned nato vnořili do ochrany temného lesa. Za každým stromem, za každým balvanem mohl číhat schovaný četník. Polapení znamenalo potupná léta v šatlavě, předání nákladu naopak tučný zisk.

Zkuste se na jeden víkend obléknout do kůže pašeráků! Zkuste se postavit četníkům a doručit svůj náklad včas na správné místo!

Oproti pozvánce budete dohromady navíc ještě potřebovat společné jídlo (jehož cena není započítaná v ceně za výpravu):

  • 2x chleba
  • 2 pytlíky těstovin
  • 1 kg cibule
  • 2 malé (cca 300g) bločky sýra
  • 2 kg jablek
  • 0,5 kg mrkve
  • vlastnoručně upečená buchta ke snídani

Pojede s námi spřátelený oddíl skautek, tak si dejte na buchtě záležet :-)

Mohlo by se vám líbit...